Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin V

Dotaz

Pracoval někdo z Vás ve firmě, kde z nejlepšího pracovníka, třeba soustružníka nebo programátora udělali vedoucího (manažera)?

Kdyby ano, tak tu nikdo nemůže tvrdit, že na ministerstvu je potřeba odborník z oboru - je tam potřeba dosadit člověka, co umí pochopit problém, zvážit všechny jemu předložené alternativy a VYJEDNAT to nejlepší řešení pro všechny! Na to nemusí o oboru vědět vůbec NICR^

0/0
18.4.2009 14:54

10sparta

cenzor paróbkův ?

0/0
17.4.2009 15:50

TurboFrank

Re: cenzor paróbkův ?

A jak potom ten "odborník" pozná, že je to nejlepší řešení pro všechny? Podle toho, co mu nakukají poradci? To jsou ale bolševické metody, kdy strana určovala, kdo a kde bude ten nejlepší. Že o tom nic neví, nevadí. A podle toho to tady tak vypadalo a vypadá.

0/0
21.4.2009 11:03

jejkap

Nelezt do zeli CEZ, Skanska, ZS Brno a Ostravske DS

0/0
17.4.2009 15:18

pěnice

Jakou kvalifikaci má mít?

No třeba takovou,jako má pan Pecina,kandidát na ministra,Který poradil,jak obcházet zákon.To je ta správná kvalifikace.A my, občané,my také nemusíme?

0/0
17.4.2009 14:59

rbursik

váš název článku je legrace?

stačí být ve správný čas na správném místě, nevybočovat z řady a podržet, vy chcete po nich ještě  rozum?

Radim Buršík

0/0
17.4.2009 14:27

petyo

Upřímně je mi...

...úplně jedno kdo bude pár měsíců řídit MŽP. Spíš bych se Paroubka zeptal jakou má kvalifikaci on k funkci premiéra do které se snaží non stop cpát?

0/0
17.4.2009 14:15

Condomer

Dobrý nápad

Myslím, že v článku zazněl skvělý nápad, za čež autorovi děkuji a to zrušit zbytečné ministerstvo pro životní prostředí.

0/0
17.4.2009 13:15

Nobedar

Re: Dobrý nápad

Krásná ukázka sadomasochismu. Holt, MŽP tu není pro Vás, ale pro ty kteří chtějí mít nějakou kvalitu života,vyplývající z prostředí, a nechtějí žít pouze v obklopení betonu. Nebo těch, kteří uvažují dlouhodobě.

0/0
17.4.2009 13:24

NT05

Re: Dobrý nápad

Ze všeho nejvíce obdivuji nivní hlupáky v jejich prostoduchosti. MŽP je jen úschovna pro ambiciozni a neschopné korytáře. S ochranou přírody nemá pranic společného....

0/0
17.4.2009 16:18

standa z Ostravy

Re: Dobrý nápad

Tak tak. A ještě s malým mandátem velké vydírání a k tomu udělat velké zmatky v energetice, jako se podařilo Bursíkovi. Lesy napadené Kůrovcem se nekácí, a tudíž se to šíří vesele dál. Vlastně už je i v Rakousku, a tam z toho mají radost. A jeho prezentace? Zachránil jsem les před kácením. To máte pravdu pane Bursíku. Kácet se nemusí když ho Kůrovec sežral. A tak je to se vším. Vše prostě umí krásně prezentovat ve svůj prospěch. A kdo je jední z jeho poradců? Pan Mika? A kdo bude Mikův proradce? Pan Bursík? Takové řešení jako dobrou změnu nevidím.Rv

0/0
18.4.2009 6:10

qetinac

Re: Dobrý nápad

Nekácet je správné, optejte se odborníků například z Jihočeské univerzity.Vy ale spíše dáte na "odborníka" soudruha zelenou kamizolku Palase a pingla Paroubka, který přece rozumí naprosto všemu.Rv

0/0
19.4.2009 13:59

Lucashot

doporučuju

video které ted koluje po celém internetu na němž jan Kraus doluje 15 minut s Kateřiny Jacques co je to biopalivo a odpovědi se stejně nedočká, to je kandidátka do EU jako hrom , takle se zastupujou zelený ;-D;-D;-D s Kocábem za zády to nemůžete prohrát

0/0
17.4.2009 12:44

S.T.A.L.K.E.R.

Re: doporučuju

R^;-D Pevně doufám, že tahle parazitická partička nadobro vypadne z politiky. Jenom nevím, do jaké strany ta banda neschopných lemplů vleze... ale Bursík s tím má už praxi;-D

Ministerstvo životního prostředí bych bez náhrady zrušil a jeho agendu přesunul na MZE, totéž i s nesmyslným korytoidním MPLP. Jeho agenda na ombudsmana.

Hned by se daňovým poplatníkům ulevilo!

0/0
17.4.2009 13:11

Nobedar

Re: doporučuju

Pane, já zase doufám že Vaše 12% stranička taky brzy vypadne. Žádná jiná strana nemůže mít zájem na tom, aby SZ vypadla z parlamentu, teda pokud za ně nemluví lidi, kteří neumí uvažovat. MPLP je tradičním rysem vyspělé společnosti. Něco si o Vás myslím...

0/0
17.4.2009 13:23

S.T.A.L.K.E.R.

Re: doporučuju

Typický demagog. Označí svého oponenta za zločince, čímž je automaticky hotov s jakoukoli diskusí s ním. Hloupý trik, který jsi - Dusíku - pochytil právě u autentických a modrých bolševiků.

Říkej si co chceš, ale vše neodvratně spěje k systému dvou stran. Zaplať pánbůh za to. Z parlamentu zmizí vyděrači jako jste vy a KDU-ČSL.

Tradiční rys vyspělé společnosti;-D. No prostě bláboloidní fráze, jaká může vypadnout  jedině buď z novináře anebo politika. Zase mi podsouváš svým "něco myšlením" teze, které jsem nevyslovil. Prostě demagog. Máme přeci ombudsmana a máme ústavu. Jenomže to by nebylo KORYTO pro exoty jako Džamila nebo Kocáb.:-©

0/0
17.4.2009 13:54

chickensalad

Re: doporučuju

R^R^

0/0
17.4.2009 16:43

Nobedar

Re: doporučuju

Pane, jak to souvisí s článkem pana Dusíka? Co vyplývá o Katce Jacques z toho 15 vystoupení, když se celý život specializuje úplně na jiné oblasti. Chcete i od jiných poslanců jiných stran aby se plně vyznali v oblastech která řeší jejich ministři? Jak můžete něco soudit o Kocábovi, když byl ministrem jen pár měsíců a téměř se nesthil projevit, kromě toho že se správně pustil do řešení kauzy vepřína v Letech?

0/0
17.4.2009 13:21

S.T.A.L.K.E.R.

Re: doporučuju

Opět průhledná demagogie. Já jako občan, pracovník a student musím paralelně zvládat a mít přehled o řadě oblastí, které spolu často nejsou vůbec kompatibilní.

Pokud Kačka Biomasa nezvládá vedle lidských práv i ostatní oblasti SZ (vždyť on po ní Kraus nechtěl zase tak moc, jenom aby mu popsala v principu jeden z výrobních kroků), potom bude nejspíše jednoduššího naturelu. A já si nejsem jistý, jestli je dobře, když se někdo s "prostou myslí" válí v PS za 100-200 tisíc.

0/0
17.4.2009 14:00

S.T.A.L.K.E.R.

Re: doporučuju

Jinak, jako zelený bych při obhajobě ostudy s Kačkou kráčel jinou cestou. On totiž přístup Krause nebyl úplně "košer", bylo od počátku zjevné, že ji chce "udělat". tak dlouho házel jedovatě ironické poznámky, až se prostě chytil. Připadalo mi to jako zkouška u pedagoga, který se rozhodl studenta potopit.

0/0
17.4.2009 14:25

Furimmerjung

Re: doporučuju

...podle mne, kandidát do EU parlamentu by se neměl nechat nachytat i tak dobrým provokatérem (myšleno v dobrém) jako je Kraus. To by byla zase jedna "skvělá reprezentace", jako  nonameové falbr a spol....

0/0
17.4.2009 15:40

cyvo

přesné

Přesný komentář, pane Dusíku. Mika si pamatuju ještě jako náměstka ministra ŽP před pár lety a včerejší blábol Jiřího Paroubka jsem fakt nepochopil.R^

0/0
17.4.2009 12:22

Glock každopádně bez -e

K dnešní on-line diskusi s autorem blogu

Taxem se v panu náměstkovi trochu zklamal ...

Jestli nechápe, že programová podmínka "zařízení musí provozovat po dobu min. 15 let" a "zateplený dům musí být využíván k bydlení po dobu nejméně 15 let" se vztahuje do budoucna a že právě tuhle podmínku u těch 80.000 domů nebude kontrolovat ani SFŽP (který na to nebude mít peníze ani lidi) ani banka (té je to šumák, v tom její peníze nebudou).

Takže podle pana náměstka bude fajn, když si chlápek zateplí s dotací dům, vymění kotel a na střechu dá kolektory a po cca 5 letech si podá žádost o změnu užívání stavby a z domu udělá hospodu .... nebo zjistí, že provoz kotle na peletky je moc drahý a po 2-3 letech provozu tam namontuje jiný ... plynový (nedotovaný) ....

.

To je zase hezky děravý program. ;-(Rv

0/0
17.4.2009 12:02

Glock každopádně bez -e

Re: K dnešní on-line diskusi s autorem blogu

Ale jsem ochoten uvažovat o variantě (nebudu komisní), že tuhle podmínku bude kontrolovat SFŽP nebo MŽP ... potom by mne zajímalo, jak chtějí od nějakého "vidláka", co si dům předělal na hospodu, ty peníze vymoci ... podle jakého zákona, jakým právem?

.

Nejspíše to skončí tak, že se na SFŽP dlooouho budou drbat po hlavě a potom pošlou udavačský dopis na FÚ, který to za ně vyšetří a bude vymáhat (jako dlužnou daň). Podle současné právní úpravy může stát vymáhat vyplecené prostředky pouze a jedině prostřednictvím FÚ.

P.S.  A jestli mi nevěříte, zeptejte se pana Kalouska, pane náměstku.

0/0
17.4.2009 12:08

Nobedar

Re: K dnešní on-line diskusi s autorem blogu

Váš podnět je jistě zajímavý, jsem zvědav jak se J.Dusík vyjádří. Já se domnívám, že když z rodinného domu vznikne náhodou někde nějaká hospoda(jakože neočekávám že lidí z rodinných domů kteří by si pracně vytvořili hospodu bude nějak podstatné množství), tak to neodstraní některé efekty, které tento program přinese- úspora energie(protože i hospoda má nějakou spotřebu která může být snížena), snížení emisí, podpora českého lokálního trhu v době krize, atp.  Domnívám se, že peletky jsou dlouhodobě výhodnější než plyn, a že si to i lidé uvědomí. Protože jsou méně závislí na globálních výkyvech ceny atp., mohou mít jednoduše peletky vyrobeny z odpadu z místních pil. Myslím si, že peletky budou díky této jejich podpoře čím dál víc dostupnější a díky konkurenci snad i levnější, když díky zelené úsporám více lidí přejde na jejich užívání. Osobně ale doufám že to podpoří i rozvoj trhu s rychlerostoucími plodinami, jako například technickým konopím, které může být ideální, lepší než peletky.

0/0
17.4.2009 12:15

Glock každopádně bez -e

Re: K dnešní on-line diskusi s autorem blogu

Víte, mám zkušenosti z jiné státní dotace - státní příspěvek k hypotečnímu úvěru. Tam je také taková "malá podmínečka" o tom, že se z hypotéky pořízený byt/dům musí používat k bydlení. Před 2 lety na mne přišel berňák s tím, že chce vidět, že jsem dům a/ neprodal (a zároveň poté nečerpal příspěvek) b/ nemám v něm hospodu/kancelář. Narovinu mi řekli, že kdybych a/ nebo b/ porušil, tak vracím veškeré vyplacené příspěvky + penále.

.

Ex post dotace (nebo-li nejdřív to udělej a dokaž, žes to udělal, a potom dostaneš slíbené peníze) asi nevyžaduje následnou kontrolu z FÚ. Potom ale vůbec nevidím důvod, proč je v programu ta podmínka 15-ti let. Proč tam dávat podmínku, jejíž plnění nevyžadujete a ani ji nebudete kontrolovat???

0/0
17.4.2009 12:24

Glock každopádně bez -e

Re: K dnešní on-line diskusi s autorem blogu

... a k těm peletkám ... v roce 2000 jsem byl společníkem ve firmě, která peletky dělala ... pro nezájem zákazníků firma skončila v roce 2001. Pochybuji, že by se to u konzervativních Čechů (co do způsobů vytápění) za 8 let něco změnilo.

0/0
17.4.2009 12:28

Martin V

Re: K dnešní on-line diskusi s autorem blogu

Čím byl způsoben ten nezájem? Odhaduji že cenou...

0/0
18.4.2009 14:56

Tondach

Do toho !

Ale, že vás ten Paroubek vytáčí,co ? Jó, takovou opozici vy nepotřebujete, vy potřebujete opozici, aby na všechno kývala, že ano ? Případně aby do toho vládnutí nekecala, jenomže jste v (Y), tak se podle toho zařiďte !

0/0
17.4.2009 11:44

daliv

Re: Do toho !

Covece, s tebou to musi byt uz hodne spatne...:-/

0/0
17.4.2009 11:55

Nobedar

Re: Do toho !

Ehm, domnívám se že jde o normální politickou diskusi a nevím proč z toho dělat afekty...

0/0
17.4.2009 11:58

itučňák

To se jedná o pozemky v Horním Maxově

Co prodal Paroubková za 5 mega , když je předtím koupila za 800 000. Jsou v chráněné krajinné oblasti a je třeba udělat změnu, aby se to tam dalo dále zpeněžit.

0/0
17.4.2009 11:40

Nobedar

SMS z radnic

Já se domnívám, že ty sms mu přišly od regionálních a komunálních politiků, kteří se těší až budou postaveny dálnice apod. a oni si na tom namastí kapsy. Přece nemůže nikdo stát v cestě pečeným holubům, kteří jim míří do huby. Mikan a MŽP a přeji Bursíkovi, aby měl dost síly a odvahy ho tam prosadit.

0/0
17.4.2009 11:28

Nobedar

Radnice

Já si myslím že ty sms mu přišly od komunálních politiků za ČSSD, kteří se těší jak si namastí kapsy stavbami dálnic apod. a nesnesou když jim někdo takové vyhlídky pečených holubů do huby kazí. Mika na MŽP a Bursíkovi dostatek síly a odvahy ho tam prosadit.

0/0
17.4.2009 11:25

pepinuvhrnec

Někoho od kolotočů

Já bych navrhnul např. někoho "hrdého světského". Třeba Kočku - kolotoče jsou na eletriku - né? A to je přece ekológie...:-©

0/0
17.4.2009 11:25

johnpeters

Ja bych

doporucoval nejakeho technokrata,takovy by se libil Paroubkovi i Klausovi.Jako prvni vec bych doporucil vykacet vsechny lesy-hlavne na Sumave-tam to oba vyse zmineni panove jiste maji procundrovane,a nahradil bych ja betonovymi stromy-a hle-,problem s kurovcem je vyresen!P.S.Ze bych se na to hodil?Brnknete jim,mili soukmenovci!

0/0
17.4.2009 10:39

hasmen

?

Možná by stačilo,kdyby to nebyl člen SZ - jak to fungovalo jsme viděli v této odvolané vládě ...

0/0
17.4.2009 10:35

asd

Re: ?

až na to že Miko je nestraník

0/0
17.4.2009 11:06

kultx

Karma

R^

0/0
17.4.2009 10:31

cenzořisko

no

pokud bude umět číst a psát tak je napůl vyhráno a když bude vědět co je to biomasa,tak to může dělat v této zemi i premiéra

0/0
17.4.2009 10:26

kizt

víte pane Dusíku

já bych byl velmi opatrný jmenovat ministrem někoho,koho doporučuje pan Bursík,jenž předsedá straně zelených a má za svou místopředsedkyni jakousi Kateřinu J.,která je prokazatelně nekompetentní,když nedokáže odpovědět na otázku co je to biomasa.

0/0
17.4.2009 10:17

pick

Re: víte pane Dusíku

R^R^R^R^R^

0/0
17.4.2009 10:49

Nobedar

Re: víte pane Dusíku

SZ se prostřednictvím paní Jacques postarala skvělým způsobem o propagaci biomasy. Jinak, u poslanců ostatních stran chcete aby věděli všechny záležitosti jednotlivých ministrů? A nebo spíše přivítáte, když se specializují na jednu oblast pro kterou pracují? KJ se totiž už dlouhodobě stará o témata lidských práv.

0/0
17.4.2009 12:02

rojack

Re: víte pane Dusíku

Neklepejte tady bludy. Já mám k zeleným hodně daleko, žádný ekolog nejsem, ale alternativní způsoby výroby energií mám z médií vyčteny myslím si dokonale. Není to nic těžkého ani objemného. A teď mi řekněte, proč to nemůže vědět poslankyně za Zelené, tedy ze strany, která se alternativami stále ohání a je to prioritní osa jejich programu!

To by měla odříkat o půlnoci zpaměti. Takhle to skutečně vypadá, že je ve straně Zelených jen jako leštička Bursíkova ........

0/0
17.4.2009 13:41

qetinac

Co k tomu dodat?

Prostě Paroubek.K němu by se hodil jako ministr životního prostředí Palas:-©

0/0
17.4.2009 8:50

orange_davidek

Re: Co k tomu dodat?

Já bych navrhoval:

předseda vlády:Paroubek,

ministr propagandy:Rath,ministr vnitra:Rath,ministr financí:Rath,

ministr zdravotnictví:Rath,ministr obrany:Rath.

Jiná ministerstva stejně nebudeme potřebovat a ušetří se na poštovném při vyřizování mezirezortních problémů a za stravné při zasedání vlády.

0/0
17.4.2009 10:58

Glock každopádně bez -e

Odpověď na otázku z titulku

... jako dostatečná kvalifikace na tuto funkci by stačila dobrá známost s J. Paroubkem. :-P Když tedy JP věří SMSkám od kamarádů ....;-D

0/0
17.4.2009 8:11

UbrecenaPetra

a na

co nám byl nějaký ministr pro protěžování vyžírků?

0/0
17.4.2009 8:02

standa z Ostravy

Re: a na

hlavně musí ministr ŽP umět vydírat vládu.;-D

0/0
17.4.2009 12:37ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.